Tužilaštvo u Istanbulu istražuje da li je eksplozija na Istiklalu teroristički napad

- Advertisement -

Turski mediji su prenijeli kako je glavni tužitelj Ureda u Istanbulu započeo istragu da li je eksplozija na Istiklalu posljedica terorističkog napada. Kako prenose, na istrazi slučaja radi pet tužitelja.

Do eksplozije je došlo u 16 sati i 20 minuta na jednoj od glavnih istanbuslkih ulica. Prema riječima guvernera regije Istanbul, povrijeđeno je najmanje 38 osoba, a četiri su smrtno stradale. Ulica Istiklal je bila meta terorističkog napada 2016. godine; tada je pogiunulo pet osoba, a 36 je bilo povrijeđenih.

- OGLAS -

Regulatorna agencija za medije zabranila je TV-kućama da vrše prijenos sa mjesta eksplozije, što se dešavalo i ranijih godina kada je riječ o napadima. U Istanbul se uputio i ministar unutrašnjih poslova Turske, Sulejman Soyulu, te ministar pravde Bekir Bozdag.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA