25 C
Sarajevo
07.09.2025

Napadač koji je ošamario Macrona osuđen na četiri mjeseca zatvora

Sud je izrekao Damienu Tarelu (28), ljubitelju srednjovjekovnog mačevanja i borilačkih vještina, kaznu od 18 mjeseci zatvora, ali mu je 14 mjeseci suspendovano, javila je TV stanica.

Tarel je ranije poručio sudu u Valenceu u južnoj Francuskoj da je simpatizer desnice koji je djelovao protiv predsjednika zbog svega lošeg što je učinio za Francudsku, prenosi emiter.

Tarel je napao Macrona kada se francuski predsjednik rukovao s građanima tokom šetnje u francuskoj regiji Drome.

- OGLAS -

Tarel je kazao da je nekoliko dana uoči Macronove posjete regiji razmišljao da li da ga gađa jajetom ili kremom za tortu, ali je dodao kako nije ošamario predsjednika s predumišljajem.

– Mislim da Macron predstavlja samo truljenje naše zemlje. Da sam izazvao Macrona na dvoboj u zoru, sumnjam da bi on odgovorio – kazao je on sudu, prenosi BFM TV.

- Advertisement -

Macron je opisao napad kao izolirani incident i kazao je da su nasilje i mržnja prijetnja demokratiji. Njegov ured nije odgovorio na zahtijev za komentarom Tarelovih izjava u sudnici, prenosi Reuters.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA