-7.1 C
Sarajevo
22.02.2025

U izraelskom granatiranju ubijena dvojica palestinskih policajca koji osiguravaju ulazak pomoći u južnu Gazu

Dvojica palestinskih policajaca su ubijena, a treći je teško povrijeđen u jutrošnjem izraelskom granatiranju Rafaha na jugu Pojasa Gaze uprkos sporazumu o prekidu vatre, javlja Anadolija.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Gaze saopćilo je da su u trenutku napada policajci bili raspoređeni kako bi osigurali ulazak humanitarne pomoći u područje Al-Šavka (Al-Shawka), istočno od centra Rafaha.

Ministarstvo je najoštrije osudilo napad i pozvalo posrednike i međunarodnu zajednicu da izvrše pritisak na izraelsku okupaciju da zaustavi napade na policijske snage, koje je civilno tijelo odgovorno za održavanje javne sigurnosti i organiziranje svakodnevnih poslova.

- OGLAS -

Palestinski zvaničnici optužuju Izrael da ne poštuje ni dio sporazuma o puštanju više humanitarne pomoći.

Sporazum o prekidu vatre stupio je na snagu u Gazi 19. januara, zaustavljajući izraelski rat u kojem je ubijeno više od 48.200 Palestinaca, većinom žena i djece, a enklava je ostala u ruševinama.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA