Sjeverna Koreja planira povećati nuklearne kapacitete

- Advertisement -

Sjeverna Koreja planira povećati svoje nuklearne kapacitete, izvijestili su državni mediji te zemlje.

Kim Jong-un, čelnik te izolirane zemlje s nuklearnim naoružanjem, predsjedao je sastankom vojnog odbora Radničke stranke na kojem su iznesene “nove politike daljnjeg povećanja sredstva odvraćanja od nuklearnog rata”, po Središnjoj korejskoj novinskoj agenciji (KCNA) iz Pjongjanga.   

- OGLAS -

Razgovaralo se i o politikama stavljanja strateških oružanih snaga u stanje “visoke pripravnosti”, izvijestio je KCNA, no nije jasno što te politike uključuju.

- OGLAS -

Sjeverna Koreja je pod međunarodnim sankcijama uvedenim kao odgovor na njen program proizvodnje nuklearnog naoružanja.

Pregovori o nuklearnom naoružanju između Sjeverne Koreje i Sjedinjenih Država stali su od sastanka Kima i američkog predsjednika Donalda Trumpa u veljači 2019. u Vijetnamu.

 
- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA