30 C
Sarajevo
28.08.2025

Skok broja zaraženih koronavirusom u Indiji – danas još 8.000

U Indiji je danas registrovano više od 8.000 novih slučajeva zaraze korona virusom, što je novi najveći broj zaraženih otkrivenih u jednom danu.

Do sada su u Indiji zaražene ukupno 182.143 osobe.

U poslednja 24 sata umrle su 193 osobe, a ukupno 5.164, saopštilo je danasMinistarstvo zdravlja. Stopa smrtnosti je 2,8 odsto.

- OGLAS -
 Više od 60 odsto umrlih je u samo dve države – Maharaštri i Gudžaratu.

Od 28 federalnih članica i osam teritorija koje čine Indiju, najveća žarišta su u samo šest država i u glavnlm gradu, Nju Delhiju.

Zdravstveni stručnjaci kritikovali su vladino upravljanje epidemijom.

- Advertisement -

Iako se novi slučajevi umnožavaju, centralna vlast je negirala da se virus širi lokalno, što znači da se ne može ući u trag onima koji su zaraženi.

Indijska udruženja za javno zdravlje, za preventivnu i socijalnu medicinu i epidemiologiju su u zajedničkom pismu 25. maja, ukazale Vladi da se virus “prenosi u lokalnoj zajednici” i da je broj infekcija eksponencijalno porastao uprkos “drakonskim merama za ograničenje kretanja”, uvedenim 25. marta.

Udruženja zdravstvenih stručnjaka su upozorila da se vrhunac zaraze u Indiji tek očekuje, a najviše se strahuje za oblasti u koje su se vratili domaći radnici-migranti.

U pojedinim oblastima zabrane i ograničenja, mada ublažena, ostaće na snazi do 30. juna.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA