Erdogan na ceremonijama obilježavanja 37. godišnjice osnivanja TR Sjeverni Kipar

- Advertisement -

Predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan danas je u 12.20 po lokalnom vremenu otputovao prema Nikoziji, u Turskoj Republici Sjeverni Kipar, javlja Anadolu Agency (AA).

Erdogana i delegaciju na aerodromu “Ataturk” ispratili su guverner Istanbula Ali Yerlikaya i drugi zvaničnici.

Očekuje se da će Erdogan tokom posjete prisustvovati ceremonijama povodom obilježavanja 37. godišnjice osnivanja Turske Republike Sjeverni Kipar.

- OGLAS -

U saopćenju turskog Direktorata za komunikacije navodi se kako bi se Erdogan trebao sastati s predsjednikom zemlje Ersinom Tatarom, te da će tom prilikom biti razgovarano o koracima na jačanju saradnje, kiparskom pitanju te posljednjim dešavanjima u istočnom Mediteranu.

Planirano je i da Erdogan prisustvuje otvorenju bolnice u Nikoziji.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA