Kampanja je pokrenuta s ciljem podizanja razine osviještenosti posebno malih i srednjih preduzeća, koja ne planiraju prekinuti poslovanje s Velikom Britanijom, nakon 30. Marta.
– S obzirom na to da je rizik od istupanja Velike Britanije bez dogovora sve veći što se bliži 29. ožujka, Europska komisija i nacionalna carinska tijela ulažu velike napore kako bi bili spremni uvesti provjere i kontrolu protoka robe između EU-a i Velike Britanije. Riječ je o ključnoj mjeri zaštite naših potrošača i našeg unutarnjeg tržišta. Ne smijemo gubiti vrijeme, a Komisija želi pomoći kampanjom informiranja – izjavio je povjerenik za gospodarske i financijske poslove, oporezivanje i carinu Pierre Moscovici.
Ako se sporazum o povlačenju ratificira prije 30. ožujka 2019., pravo EU-a prestat će se primjenjivati na Veliku Britaniju nakon prijelaznog razdoblja od 21 mjeseca, s tim da Sporazum o povlačenju obuhvaća mogućnost još jednog produljenja prijelaznog razdoblja od najviše jedne odnosno dvije godine.
Ali ukoliko se sporazum o povlačenju ne ratificira prije 30. ožujka 2019., neće biti prijelaznog razdoblja i pravo EU-a prestat će se primjenjivati na Britaniju od 30. ožujka 2019. i tada će se roba koja dolazi iz Velike Britanije odnosno roba koja se šalje u Britaniju smatrati uvozom iz treće zemlje ili izvozom u nju.