Kremlj će pomno pratiti sastanak Bidena i Zelenskog u Washingtonu

- Advertisement -

Glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je u utorak da će pomno pratiti sastanak između američkog predsjednika Joea Bidena i njegovog ukrajinskog kolege Volodimira Zelenskog u utorak u Washingtonu, prenosi Anadolu.

Peskov je rekao da ishod sastanka neće promijeniti ni situaciju na liniji fronta u Ukrajini, niti napredak ruske “specijalne vojne operacije” u zemlji.

- OGLAS -

“Ovdje je, naravno, važno da svi shvate da desetine milijardi dolara upumpane u Ukrajinu nisu pomogle da postigne uspjeh na bojnom polju. Ostalih desetina milijardi dolara koje Ukrajina želi da upumpa u svoju ekonomiju takođe će biti osuđeno na isti fijasko”, dodao je Peskov.

- OGLAS -

Peskov je takođe rekao da “neuspjesi” u Ukrajini “kolebaju autoritet” zvaničnika u zemlji.

Pozivajući se na “konkretne informacije”, Peskov je rekao da je ruska obavještajna služba za vanjske poslove zaključila da se Zapad sprema zamijeniti Zelenskog na poziciji ukrajinskog predsjednika.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA