Zagreb među sigurnim učesnicima proširene Lige prvaka, poznata 21 ekipa

Liga prvaka.
- Advertisement -

Evropska rukometna organizacija (EHF) objavila je listu od 21 kluba koji su sigurni za nastup iduće sezone u Ligi prvaka koja će se proširiti sa 16 na 24 kluba.

Sigurni među elitom su ponovo rukometaši Zagreba, hrvatski prvaci, a uz njih je još sigurnih 20 ekipa.

To su danski Aalborg, Aarhus i GOG Gudme, njemački predstavnici Magdeburg, Melsungen i Fuechse Berlin, francuski klubovi PSG, Nantes i Montpellier, mađarski Veszprem, Pick Szeged i Tatabanyja, norveški Kolstad i Elverum, poljski Kielce i Wisla Plock, portugalski Sporting i Porto, španlska Barcelona i rumunski Bukurešt.

- OGLAS -

Žrijeb grupne faze bit će održan 26. juna, a četiri dana ranije EHF će objaviti imena preostala tri učesnika Lige prvaka.

Kandidati za te pozicije su švedski Kristianstad, slovensko Celje Pivovarna Laško, islandski Valur, Vardar kao predstavnik Sjeverne Makedonije, Partizan (Srbija9 te švicarski Kriens-Luzern.

U prošlosezonskom finalu Barcelona je svladala Fuechse Berlin sa 37:34 čime je 13. puta u svojoj historiji postala evropski prvak, prenosi HRT.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA