Muškarac S.B. (1981.) preminuo je u mostarskoj bolnici nakon što je teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Novoj gradskoj magistrali u naselju Donja Mahala u Mostaru, saznaje Hercegovina.info iz neslužbenih izvora.
Nesreća se dogodila 12. juna oko 17 sati, kada su učestvovala dva motocikla, Suzuki kojim je upravljao S.B. (1981.) i Yamaha koju je vozio G.S. (1993.). U sudaru su oba vozača zadobila teške tjelesne povrede.
S.B. je od trenutka nesreće bio u izuzetno teškom stanju, u dubokoj komi, sa višestrukim prijelomima lobanje, teškim oštećenjima mozga i drugim povredama po tijelu. Ljekari su ranije navodili da su prognoze za njegov oporavak bile minimalne.
Tokom trajanja istrage, iz bolnice je potvrđeno da se pacijent nalazi u kritičnom stanju, uz ozbiljne povrede glave i vrlo lošu prognozu. U nesreći je nastala i značajna materijalna šteta na motociklima, a saobraćaj na dijelu magistrale bio je privremeno obustavljen u smjeru juga.
Uviđaj su obavili službenici Policijske uprave Mostar, a o događaju je obaviješten i dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona.