Apokaliptične scene i vanredno stanje u Mostaru! Požar na deponiji Uborak stavljen pod kontrolu!

Vatrogasci i mehanizacija ostaju na terenu kako bi spriječili ponovno aktiviranje vatre i tinjanje otpada!
Nakon apokaliptičnih scena i kancerogenog zraka za sve Mostarce, lokaliziran je požar na deponiji Uborak. Vatrogasci i mehanizacija ostaju na terenu kako bi spriječili ponovno aktiviranje vatre i tinjanje otpada.
- Advertisement -

Požar koji je jučer izbio na mostarskoj deponiji Uborak stavljen je pod kontrolu, a prema informacijama Operativnog centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona više ne postoji opasnost od širenja vatre izvan prostora deponije. Na terenu su i dalje angažovani vatrogasci i mehanizacija koji rade na sanaciji požarišta. Trenutno se užareni dijelovi deponije zasipaju šljunkom kako bi se spriječio dotok kisika i mogućnost ponovnog izbijanja požara. Grad Mostar proglasio je vanredno stanje. Građanima je preporučeno da drže zatvorene prozore, izbjegavaju duži boravak na otvorenom te ne koriste vodu iz otvorenih bunara u blizini deponije.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA