Zbog prolaska tužne kolone žrtava genocida danas obustave saobraćaja u centru Sarajeva

Od 11.00 do 13.00 sati bit će privremeno obustavljen saobraćaj na dijelu glavnih gradskih saobraćajnica, a izmijenjen je i režim odvijanja tramvajskog, trolejbuskog, autobuskog i minibuskog prijevoza.
- Advertisement -

Zbog osiguranja prolaska kolone vozila koja prevoze ekshumirane i identificirane posmrtne ostatke žrtava genocida u Srebrenici, danas će od 11.00 do 13.00 sati doći do privremene obustave saobraćaja na trasi kretanja kolone.

Obustava će se odnositi na ulice Alipašina, Maršala Tita, Mula Mustafe Bašeskije, Telali i Brodac, a bit će uvedene i izmjene u odvijanju javnog gradskog prijevoza.

Tramvajski saobraćaj odvijat će se na relaciji Ilidža – Željeznička stanica.

- OGLAS -

Trolejbuski saobraćaj na linijama 102 Otoka – Jezero, 107 Dobrinja – Jezero i 105 Trg Austrije – Vogošća bit će privremeno zaustavljen u dijelu ulice Alipašina za vrijeme prolaska kolone.

Autobuska linija 31e Vijećnica – Dobrinja bit će preusmjerena do Trga Austrije.

- OGLAS -

Autobuska linija 16b Dom Armije – Koševsko Brdo i minibuska linija 74 Park – Sedrenik polazit će s terminala Sutjeska.

“Privremena izmjena režima saobraćaja sastoji se od obustave saobraćaja za vrijeme prolaska kolone u odobrenom terminu i navedenim saobraćajnicama, u skladu s procjenom i uputstvima pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo”, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću KJKP GRAS.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA