24 C
Sarajevo
19.09.2025

Haris Medunjanin: Ne možemo više imati opravdanja, svi počinju od nule

Fudbaleri Cincinnatija okupili su se u subotu u trening centru “Mercy Health”, a već u nedjelju otputovali su u Arizonu na prvi dio priprema za novu sezonu. Među fudbalerima ovog kluba bio je i bosanskohercegovački veznjak Haris Medunjanin.

Medunjanin je imao odličnu sezonu u Philadelphiji Union, međutim nije mu ponuđeno produživanje ugovora i potpisao je za Cincinnati u kojem od njega imaju velika očekivanja.

Cincinnati je prošle sezone završio na zadnjem mjestu u MLS-u i sada očekuju bolju sezonu u najvišem rangu američkog fudbala, posebno što su doveli i sedam novih fudbalera.

- OGLAS -

“Ne možemo više imati opravdanja. Sve je na najvišem nivou, tako da ne možemo reći “nemamo to, nemamo to”. Sve je ovdje. Tereni su sjajni. Na nama je da se pokažemo”, rekao je Medunjanin, te je istakao:

“Mislim da svi trebaju biti skromni, jer prošle godine ovdje nije bilo mnogo uspjeha, tako da niko ne može reći da je on bio najbolji momak i tako to. Svi su na nuli, tako da možemo samo napredovati. Tako je za mene ovdje. Svi počinju od nule, znate? I svako se može poboljšati”.

- Advertisement -

Bh. veznjaku ovo je sedmi klub u dosadašnjoj karijeri, a ranije je nastupao za Philadelphiju Union, Maccabi Tel Aviv, Deporitvo La Corunu, Gaziantepspor, Real Valladolid, AZ Alkmaar i Spartu iz Roterdama. Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine odigrao je 60 utakmica i postigao devet golova.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA