Festival za djecu ‘Lut fest’ odgođen za septembar

- Advertisement -

Odbor ‘Lut festa’ odlučio je, na telefonskoj sjednici, da 21. Međunarodni festival profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu ‘Lut fest’ koji se održava u Istočnom Sarajevu bude odgođen zbog situacije s koronavirusom i u skladu s mjerama o obustavljanju javnih skupova koje su donijeli nadležni organi Republike Srpske radi suzbijanja daljnjeg širenja zaraze.

Kako producentica Festivala Aleksandra Mitrić – Štifanić navodi u saopćenju za javnost, umjesto u ranije planiranom terminu (od 11. do 15. маја) оvogodišnji ‘Lut fest’ bit će održan od 21. do 25. septembra ove godine, pod motom ‘Lutkarstvo za 21. vijek’.

- OGLAS -

Moto festivala veliča lutkarstvo, značaj lutkarske umjetnosti i doprinos festivala njenom očuvanju, razvoju i promociji.

- OGLAS -

Festival je za 21 godinu djelovanja, kroz lutkarska ostvarenja, učio mlade da njeguju ljubav, poštuju različitosti i u svojim srcima gaje čistotu duše i prave vrijednosti.

Na ovogodišnjem festivalu sudjelovat će 15 pozorišta iz devet država. U takmičarskom i pratećem programu bit će organizirano 35 programa.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA