Selektor i direktor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Faruk Hadžibegić i Zvjezdan Misimović našli su se u antalijskom kampu igrača Borca.
U radnoj su posjeti Turskoj, tokom koje će obići pripreme svih premijerligaša, ali i nogometaše koji konkurišu za reprezentaciju, a igraju ovoj zemlji.
Hadžibegić za ATV kaže da se vodi idejom da na djelu vidi sve ono sa čim raspolaže bh. nogomet.
“Došao sam da obiđem naše igrače koji igraju u Turskoj, ali i sve naše premijerligaške klubove koji su ovdje na pripremama, a to su Borac, Sarajevo, Velež i Tuzla City. Razgovor je sa svima prijateljski, pogotovo s trenerima koji, čini mi se, prihvataju taj moj angažman i poziv na saradnju. Obratit ću pažnju i na sve kandidate iz premijerligaških klubova. Vidio sam sve ekipe, a ako me pitate konkretno za ekipu Borca, vidim da vlada veoma radna i pozitivna atmosfera, kao da je i disciplina na zavidnom nivou. To mi se sviđa”, rekao je Hadžibegić.
Ne djelu je vidio i nogometaše Borce.
“U svakom klubu ima dobrih igrača, pa tako i u Borcu. Ne želim da govorim o imenima, suviše je rano, ali moja je želja da svima otvorim vrata. Ipak, poziv u reprezentaciju mora da se zasluži igrama na terenu, ali smatram da u svim klubovima postoji kvalitet”, kaže Hadžibegić.