14 C
18.10.2024

Nurkić se vratio na parkete: Iskoristio limitiranu minutažu, o jednom potezu će se pričati

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić vratio se na parkete NBA lige u posljednjoj predsezonskoj utakmici Finiks Sansa, u kojoj su poraženi od Los Anđeles Lejkersa rezultatom 122:128.

Nurkić je imao problema s povredom u proteklim sedmicama, pa iz stručnog štaba nisu žurili da ga vrate u igru, a ni u jutrošnjem duelu nije proveo previše vremena igrajući.

On je igrao svega 16 minuta, ali mu je to bilo dovoljno da upiše 15 poena i sedam skokova, te dvije blokade.

Vrijedi istaći i njegov potez sa sredine druge četvrtine, kada je u odbrani izblokirao rivala, uhvatio loptu, krenuo u napad, izbacio čuvara eurostepom i poentirao.

U redovima Sansa od Nurkića su jedino efikasniji bili Buker (Booker) s 22 i Durent (Durant) s 19 poena. Lejkerse je predvodio raspoloženi Entoni Dejvis (Anthony Davis) koji je susret završio s 35 poena i 10 skokova.