Problemi Viktora Orbana zatresli i hrvatski nogomet: Ide li Osijek na prodaju?

Mađarski kapital pod lupom nakon burnih političkih dešavanja.
- Advertisement -

Nogometni klub Osijek oglasio se na društvenim mrežama i svom web portalu, negirajući sve tvrdnje o prodaji poznatog hrvatskog prvoligaša novom vlasniku.

Zadnjih se dana uveliko priča o prodaji luba sa Drave zbog neuspješne sezone i promjene vlasničke strukture u Mađarskoj.

Brojni stručnjaci smatraju kako smjena mađarskog premijera Victora Orbana znatno utječe i na slavonski klub te da će sada ulaganja u klub biti sve manja i manja.

Naime, vlasnik i većinski ulagač NK Osijek je mađarski poduzetnik Lorinc Meszaros koji je finansira mađarskim kapitalom bliskim bivšem premijeru Viktoru Orban.

- OGLAS -

Upravo zbog toga su krenule špekulacije o prodaji, a jedan od kandidata koji se spominje je i turski turski poduzetnik i vlasnik Smasunspora Yuksel Yildrim, prenosi HRT. 

Yildrim je u intervju za turski portal Haberler istaknuo da mu je Osijek bio ponuđen za kupovinu, no on nije bio zainteresiran.

Kako bilo da bilo, iz Osijeka su negirali sve navode, a saopćenje možete pročitati u cijelosti:

“NK Osijek ovim putem odlučno odbacuje sve netačne i neprovjerene navode o mogućoj prodaji kluba koji se posljednjih dana pojavljuju u medijskom prostoru.

- OGLAS -

Klub nije vodio, niti vodi razgovore o prodaji, niti je bio u kontaktu s osobama ili subjektima koji se spominju u tim napisima.

Naš puni fokus usmjeren je isključivo na budućnost NK Osijek, završetak petogodišnje strategije razvoja kluba, jačanje sportske i organizacijske strukture te pripremu svih ključnih projekata koji slijede.

Po završetku svih procesa i finalizaciji ključnih odluka, klub će najprije interno komunicirati sve promjene, zatim ih predstaviti svojim navijačima, a potom i službeno objaviti putem javnog priopćenja, poručili su iz kluba”.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA