Russell osvojio pole position u Kanadi, Mercedes zaključao prvi red

Mercedes dominirao kvalifikacijama u Montrealu.
- Advertisement -

Vozač Mercedesa George Russell nastavio je sjajan vikend u Montrealu nakon što je ostvario najbrže vrijeme u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kanade i tako osigurao pole position za nedjeljnu utrku.

Britanac je prethodno bio najbrži i u kvalifikacijama za sprint, a potom je tokom subote slavio i u sprinterskoj utrci od 23 kruga, čime je potvrdio potpunu dominaciju na stazi Gilles Villeneuve.

Mercedes je imao razloga za veliko zadovoljstvo jer će uz Russella iz prvog reda krenuti i njegov timski kolega Kimi Antonelli. Mladi Italijan, koji trenutno vodi u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva, završio je kvalifikacije na drugom mjestu.

- OGLAS -

Treće i četvrto vrijeme ostvarili su vozači McLarena. Aktuelni svjetski prvak Lando Norris bio je treći, dok je Oscar Piastri zauzeo četvrtu poziciju.

Peto mjesto pripalo je Lewisu Hamiltonu u Ferrariju, dok je aktuelni šampion Max Verstappen kvalifikacije završio na šestoj poziciji.

- OGLAS -

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi 19-godišnji Antonelli sa 106 osvojenih bodova. Russell je drugi sa 88, dok Charles Leclerc drži treće mjesto sa 63 boda. Norris je trenutno četvrti sa 58 bodova.

Velika nagrada Kanade vozi se u nedjelju od 22 sata po srednjoevropskom vremenu.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA