25.5 C
09.09.2024

Poznato koliko je novca zaradila hrvatska teniserka Donna Vekić nakon osvajanja srebra na OI

Vekić će osim medalje dobiti i finansijsku nagradu od Republike Hrvatske.

Donna Vekić osvojila je srebrenu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je u finalu izgubila od Kineskinje Qinwen Zheng 6:2, 6:3. Srebrena medalja Vekić četvrto je priznanje za Hrvatsku na ovim OI. Vekić će osim medalje dobiti i finansijsku nagradu od Republike Hrvatske.

Jednokratno će joj biti isplaćeno 26 hiljada eura (50,851KM), a ima i pravo na primanje sportske penzije nakon 45. godine. Ona će iznositi od 40 do 100 posto prosječne hrvatske neto plate. Osim Donne Vekić, medalje su u Parizu osvojili još Barbara Matić, braća Sinković i Miran Maričić, piše Index.

Barbara Matić pobjednica je judo turnira u kategoriji do 70 kilograma. Braća Sinković pobijedili su u finalu veslačke discipline dvojac bez kormilara. Miran Maričić bronzanu je medalju osvojio u streljaštvu, u disciplini zračna puška na deset metara.