15 C
Sarajevo
09.05.2025

Dodik se oglasio iz Moskve: RS može da računa na podršku Rusije

Predsjednik RS Milorad Dodik prisustvovao je danas Paradi pobjede u Moskvi u povodu 80. godišnjice završetka Drugog svjetskog rata.

On je naveo na X platformi da se susreo sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

“Nakon završene velike parade ruske vojske u Moskvi, i danas sam razgovarao s predsjednikom Vladimirom Putinom o bratskoj saradnji ruskog i srpskog naroda. RS može da računa na podršku Rusije i predsjednika Putina u odbrani Dejtonskog mirovnog sporazuma” – naveo je Dodik.

- OGLAS -

Podsjetimo, Sud Bosne i Hercegovine je raspisao potjernicu za Miloradom Dodikom i odredio pritvor još u martu.

Ista odluka donesena je i za entitetskog premijera Radovana Viškovića i predsjednika NSRS Nenada Stevandića, nakon što su se sva trojica odbila odazvati pozivu Tužilaštva BiH na saslušanje u sklopu istrage zbog sumnje na napad na ustavni poredak BiH.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA