Izabrana nova Vlada RS, na čelu Savo Minić

Narodna skupština RS izabrala je Savu Minića za predsjednika Vlade RS.
- Advertisement -

Narodna skupština RS izabrala je Savu Minića za predsjednika Vlade RS.

Ovo će biti 20. Vlada RS koja će ostati u istom ministarskom sastavu.

“Vlada nastavlja tamo gdje je stala – jačanje RS, poboljšanje standarda građana i realizaciju kapitalnih infrastrukturnih projekata”, poručio je Minić.

- OGLAS -

Minić je poručio da će Vlada odgovoriti na sve aktuelne probleme, a koji se tiču i rastuće cijene nafte, ali i poboljšanja sveukupnog standarda građana. Zajedno sa ostalih 16 ministara, Minić je položio zakletvu i zahvalio se poslanicima na konstruktivnoj raspravi.

Od 66 prisutnih, glasala su 63 poslanika. Za je bilo 48 poslanika, protiv 7, a suzdržanih 8.

- OGLAS -

Za članove Vlade izabrani su: Zora Vidović ministar finansija, Željko Budimir ministar unutrašnjih poslova, Goran Selak ministar pravde, Senka Jujić ministar uprave i lokalne samouprave, Radenko Bubić ministar privrede i preduzetništva, Ned Puhovac ministar trgovine i turizma, Petar Đokić ministar energetike i rudarstva, Zoran Stevanović ministar saobraćaja i veza, Alen Šeranić ministar zdravlja i socijalne zaštite, Borivoje Golubović ministar prosvjete i kulture, Radan Ostojić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite, Irena Ignjatović ministar porodice, omladine i sporta, Zlatan Klokić ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju, Bojan Vipotnik ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, Anđelka Kuzmić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Draga Mastilović ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje RS.

Mandat Miniću za sastav Vlade jutros je dao predsjednik RS Siniša Karan, koji je prisustvovao sjednici Narodne skupštine. Sjednici je prisustvovala i članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA