U nastavku teksta Informera se dodaje:
Nešto kasnije tokom dana su Vučićevi mediji objavili i sadržaj rezolucije. Objavili su cijeli tekst Rezolucije o osudi genocida nazivaju sramnim i uzima dokaz da “Sarajevo neće dogovor i kompromis nego poraz i slom Srbije“. Doduše, na njoj se nije vidio potpis našeg ambasadora u UN-u.
Ujedinjene nacije treba da osude genocid u Srebrenici, da osude i traže najstrože kažnjavanje svakog negiranja genocida, navodi se, između ostalog, u prijedlogu rezolucije o Srebrenici koju je prema tvrdnjama medija u Srbiji podnio stalni predstavnik BiH u UN-u,
Sven Alkalaj, ambasador Bosne i Hercegovine u Ujedinjenim nacijama, odgovorio je sljedeće:
“Misija BiH pri UN nije pokrenula inicijativu da Generalna Skupština UN-a osudi genocid u Srebrenici“, kazao je ambasador Alkalaj za portal Radiosarajevo.ba.
Naravno, mi ćemo na kraju dodati da se u Ustavu Srbije navodi da će “prihvatiti sve presude međunarodnih sudova, stim da se do sada zvanična srbijanska politika, na čelu sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, ponaša protuustavno“.