SDP BiH, tačnije zenički ogranak ove stranke, objavio je da je historijski događaj to što je ova stranka poslala Bakira Izetbegovića ‘u penziju’, a Milorada Dodika u političku prošlost.
“Historija će zabilježiti da je najveća postratna pobjeda države BiH i njenih građana odlazak SDA i Bakira Izetbegovića u opoziciju nakon 25 godina vlasti i prisilno – prijevremeno, političko penzionisanje za njihovog najvažnijeg partnera – Milorada Dodika.
SDP BiH je ponosan što je i ovaj puta bio na pravoj strani historije – na strani građana ove države, a protiv onih koji su decenijama pod plaštom brige za narod, uništavali, pljačkali i privatizovali sve što su željeli”, naveli su u saopćenju.
Ističu i da su sretni zbog činjenice da su oni vladajuća stranka, a ne SDA.
“Jer bi u tom slučaju Milorad Dodik i dalje bio predsjednik RS i najvažniji politički saveznik Bakira i njegove SDA, a samim time i najveći neprijatelj ove države i njene budućnosti.
Dobro zdravlje i sretne penzionerske dane želimo Miloradu i Bakiru”, istakli su na kraju.