Biden: “Putin je mislio da će brzo zauzeti Kijev, a potom je upoznao ukrajinsku hrabrost!”

- Advertisement -

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, Joe Biden, oglasio se na Twitteru povodom prve godišnjice ruske agresije na Ukrajinu.

“Prije godinu dana, predsjednik Putin je mislio da će brzo zauzeti Kijev… a onda je upoznao hrabrost Ukrajinaca i željeznu volju nacija širom svijeta”, poručio je Biden.

- OGLAS -

Podsjetimo, američki predsjednik prije nekoliko dana posjetio je Kijev, gdje se sastao sa ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim.

- OGLAS -

“Dok se svijet priprema za obilježavanje prve godišnjice od ruske brutalne invazije na Ukrajinu, ja sam danas u Kijevu kako bih se sastao s predsjednikom Zelenskim i potvrdio našu nepokolebljivu predanost ukrajinskoj demokratiji, suverenitetu i teritorijalnom integritetu.

Kada je Putin pokrenuo svoju invaziju prije gotovo godinu, smatrao je da je Ukrajina slaba i da je Zapad podijeljen. Mislio je da nas može nadživjeti. Ali bio je u krivu.

Danas se u Kijevu sastajem s predsjednikom Zelenskim i njegovim timom radi šire rasprave o našoj podršci Ukrajini”, rekao je Biden tokom posjete ukrajinskoj prijestolnici.

 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA