Mala Julija spašena je iz ruševina teško oštećene zgrade, a brza reakcija spasilaca je uspjela spasiti djevojčicu i odvela ju je u bolnicu El-Najar, gdje se već nalazila njena starija sestra, petogodišnja Joury, koja je također izvučena iz ruševina.
Kroz suze i s velikom radošću, Joury je uzviknula: “Sestro moja, voljena moja!” shvativši da je njena sestrica preživjela.
Bombardirana je zgrada u njihovom neposrednom susjedstvu dok su djevojčice bile u svom stanu i ručale, piše BBC.
Njihov stric je izjavio da je i kuća u kojoj su živjele djevojčice potpuno uništena usljed snažnog udara. Nakon što su pregledane u bolnici, djevojčice su puštene, ali su i dalje pod velikim stresom i osjećajem straha.
“My sister, my beloved,” an injured Gazan girl, Joury, bursts in tears as she finds out her 18-month-old sister survived an Israeli airstrike on their house.
-BBC pic.twitter.com/oDtpWSEs3A
— Baker Atyani (@atyanibaker) October 31, 2023