Japan razmatra ukidanje vanrednog stanja, ali uz “kvazi hitne” mjere do Igara

- Advertisement -

U Tokiju se u posljednjih mjesec dana hitnih ograničenja povećao broj slučajeva zaraze koronavirusom, a vlasti su zabrinute širenjem varijanti virusa i stalnim opterećenjem medicinskih resursa.

Novine Mainichi izvijestile su u petak da će vlada u sklopu ciljanih “kvazi hitnih” mjera od restorana tražiti da rade kraće radno vrijeme i uvesti i druga ograničenja, pa se tako traži i da se barovi i restorani zatvore do 20 sati, uz zabranu posluživanja alkohola.

- OGLAS -

Konačna odluka očekuje se krajem idućeg tjedna, nekoliko dana prije kraja trenutnog vanrednog stanja.

- OGLAS -

Ankete su pokazale da se japanska javnost većinom protivi održavanju Olimpijskih igara ove godine, zabrinuti ‘poplavom’ sportaša i dužnosnika iz inozemstva.

Japan je za strane posjetitelje zatvoren od izbijanja pandemije prošle godine, a japanska vlada i olimpijski organizatori rekli su da će Igre ići dalje.

Početak Olimpijskih igara u Tokiju zakazan je za 23. srpnja 2021.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA