U Karipskom moru zaplijenjeno 5,5 tona kokaina, u akciji učestvovala mornarica Kolumbije

- Advertisement -

Mornarica Kolumbije, uz podršku vazdušnih snaga, kao i vlasti SAD i Paname zaplijenila je oko 5,5 tona kokaina u Karipskom moru, najveću pošiljke te droge u ovoj godini, saopštila je danas mornarica.

 
 

Mornarica nije otkrila više detalja o operaciji i istrazi. Vlasti te južnoameričke države zaplijenile su prošle godine 671 tonu kokaina, saopćilo je kolumbijsko Ministarstvo odbrane.

- OGLAS -

Kolumbija je najveći svjetski proizvođač i izvoznik kokaina, dio takozvanog “Andskog trougla” koji obuhvata Kolumbiju, Peru i Boliviju, zemlje u kojima se nalazi više od 90 posto svjetskih plantaža koke.

- OGLAS -

Kolumbijski predsjednik Gustavo Petro rekao je u septembru prošle godine da će njegova Vlada uložiti sve napore da ubijedi sijače koke da je zamijene drugim profitabilnim usjevima, pošto je trenutna politika borbe protiv droga propala i treba da se promijeni.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA