Kandidat Četvorke za gradonačelnika Sarajeva bit će Bogić Bogičević?

- Advertisement -

Socijaldemokratska partija BiH predložit će kandidata za gradonačelnika Sarajeva, a ukoliko stranke Četvorke budu imale većinu u općinskim vijećima onda bi i pozicija gradonačelnika bila osigurana, kazao je na danas u Sarajevo predsjednik ove stranke Nermin Nikšić.

On je novinarima na press konferenciji rekao da već imaju ozbiljno ime, ali da još uvijek čekaju zvaničnu potvrdu.

- OGLAS -

„SDP BiH dobio je pravo da predloži kandidata za gradonačelnika. Uz ovih devet ljudi u kampanji pobrinut ćemo se da stoji i učestvuje i čovjek koji bi u ime Četvorke trebao da bude gradonačelnik, o imenu će se govoriti kasnije kada sve bude zvanično“, kazao je Nikšić.

- OGLAS -

Prema nezvaničnim informacijama, SDP i Četvorka, kao kandidata za gradonačelnika žele predstaviti Bogića Bogičevića, jednog od najistaknutijih bh. političara i nekadašnjeg člana predsjedništva SFRJ-a.

Prvi pregovori su, doznajemo, obavljeni i Bogičević je načelno dao saglasnost, ali je rekao da će konačan odgovor ipak dati tek u narednim danima.

Podsjećamo, kandidati za načelnik općina ispred Četvorke danas su potpisali zajedničku izjavu kojom se obavezuju na dosljedno sprovođenje zajedničkog programa i djelovanja.

Podsjećamo kandidati za načelnike Četvorke su: Adnan Delić, Amar Dovadžija, Dženan Brkanić, Enes Kazić, Elvedin Tatarević, Hasan Tanović, Ibrahim Hadžibajrić, Nermin Muzur i Srđan Mandić.

- OGLAS -

(RSA)

 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA