U SAD-u više od 12 miliona zaraženo koronavirusom

- Advertisement -

 

Virus se zadnjih tjedana brzo širio, jer je zemlja 9. studenoga imala 10 milijuna slučajeva, a 15. studenoga 11 milijuna.

Od covida-19 u SAD-u je umrlo više od 255.000 ljudi, pokazuju podaci sveučilišta Johnsa Hopkinsa.

- OGLAS -

SAD je zabilježio više zaraženih i umrlih od bilo koje druge zemlje. Indija, u kojoj živi 1,3 milijarde ljudi, ima 9 milijuna zaraženih i 130.000 umrlih.

Brazil je prijavio 6 milijuna slučajeva i 168.000 smrtnih ishoda.

- OGLAS -

Rekordnih 665.000 novozaraženih prijavljeno je širom svijeta u petak. Od te brojke, gotovo 200.000 slučajeva zabilježeno je u SAD-u.

Deset dana s najviše slučajeva, i u SAD-u i u svijetu, zabilježeno je u studenome.

- OGLAS -

Zbog porasta broja zaraženih centri za kontrolu i prevenciju bolesti upozorili su Amerikance da ne putuju za skorašnje blagdane u povodu Dana zahvalnosti.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA