20 C
Sarajevo
11.09.2025

Trener Dinama povukao neočekivan potez: Otpisao Kaneka i Bernauera

Trener zagrebačkog Dinama Sergej Jakirović napravio je posve neočekivan potez jer je otpisao dva ovoljetna pojačanja. U njegovim planovima nisu Japanac Takuro Kaneko i Francuz Maxime Bernauer.

Sergej Jakirović nedavno je preuzeo ekipu Dinama. BH stručnjak slaže ekipu za nastavak sezone i odlučio se na poprilično zanimljiv potez.

Jakirović očigledno ne računa previše na usluge dvojice igrača koji su u klub došli dok je tu bio Igor Bišćan. To su Japanac Takuro Kaneko i Francuz Maxime Bernauer.

- OGLAS -

Japanski vezista Kaneko došao je na posudbu iz Sapporoa. Ona je plaćena 400.000 eura uz opciju otkupa za 1.1 milion eura. Igrao je kod Bišćana na dolasku, no u planovima Sergeja Jakirovića očigledno nije i ostao je bez minutaže.

Francuski defanzivac Maxime Bernauer je u sličnoj situaciji kao i Japanac. Igrao je kod Bišćana i plaćen je 1.3 miliona eura, no to bh. trenera previše ne zanima. Bernauer kod njega nije dobio ni minute.

- Advertisement -

Ipak, nakon katastrofe u Pragu i ispadanja iz Evropske lige od Sparte, situacija bi se u narednom periodu mogla promijeniti, barem što se tiče francuskog defanzivca.

Odbrana Dinama protiv Sparte je izgledala katastrofalno. To bi možda moglo otvoriti vrata Bernaueru i vidjet ćemo hoće li on dočekati svojih pet minuta u redovima hrvatskog prvaka.

Treba svakako napomenuti da je Dinamo ostao bez tri veoma bitna igrača. Otišli su Dominik Livaković, Josip Šutalo i Luka Ivanušec, pa će Jakirović morati da radi s nešto slabijom ekipom od one koju je imao Igor Bišćan.

Bez obzira na sve Modri su ponovo glavni kandidat za naslov prvaka Hrvatske. Konkurencija će ove sezone biti velika, a Dinamo će jedini imati obaveze u Evropi, gdje će nastupiti u Konferencijskoj ligi.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA