Pojačan saobraćaj širom BiH: Duge kolone na tri granična prijelaza, moguća dodatna zadržavanja

BIHAMK upozorava na gužve prema turističkim destinacijama i granicama te poziva vozače na oprez zbog pojačanog ljetnog saobraćaja.
- Advertisement -

Danas, 6. augusta, očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja kako na prilazima većim gradovima, tako i na autoputevima i magistralnim putevima koji vode prema turističkim destinacijama i graničnim prijelazima, zbog čega su mogući povremeni zastoji, kao i duža zadržavanja na najopterećenijim dionicama.

Iz Bosanskohercegovačkog automoto kluba (BIHAMK) savjetuju vozače da na put kreću odmorni, uz dovoljno vremena za putovanje i prethodno informisanje o stanju na putevima i graničnim prijelazima.

- OGLAS -

Strpljenje, prilagođena brzina i sigurno odstojanje od vozila ispred ostaju najvažniji preduvjeti za sigurnu vožnju u uvjetima pojačanog ljetnog saobraćaja, poručili su iz BIHAMK-a.

- OGLAS -

Duge su kolone vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim prijelazima Velika Kladuša, Gradina i Orašje. Na ostalim graničnim prijelazima zadržavanja, za sada, nisu duža od trideset minuta.

Zbog registracije putnika po novom sistemu ulaska i izlaska iz zemalja Evropske unije (EES – Entry/Exit System) moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.

Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do tri i po tone. Od 2. decembra 2025. godine granični prijelaz Karakaj otvoren je za sve kategorije vozila, dok je na graničnom prijelazu Šepak zabranjen saobraćaj za sva teretna vozila.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA