10 C
29.09.2024

Džeko bez pogotka u novom trijumfu Fenerbahčea

Fudbaleri Fenerbahčea savladili su u gostima ekipu Antalijaspora rezultatom 2:0.

Fener je tako stigao na samo tri boda zaostatka Galatasaraju, nakon što su igrači Galate kiksali protiv Kasimpaše (3:3).

“Žuto-plavi” su bili bolji rival od samog starta, ali teško je prilike pred golom Kenana Pirića, ali u 63. minuti je nakon sjajne akcije Dušan Tadić majstorski matirao golmana Antalijaspora.

U 77. minuti, Džeko je zatresao mrežu Pirića, ali je gol poništen zbog ofsajda. Nekoliko minta kasnije, umjesto njega je ušao En-Nesiri, koji je učestvovao u postavljanju konačnog rezultata.

Naime, nakon ubačaja sa strane, Marokanac je skočio, ali je defanzivac Talison Kelven bio taj koji je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.