“Chelsea” predstavio veliko pojačanje, Maxence Lacroix potpisao do 2032. godine

Francuski stoper na "Stamford Bridge" stiže iz "Crystal Palacea" u transferu vrijednom šezdeset miliona eura.
- Advertisement -

“Chelsea” je i zvanično predstavio francuskog stopera Maxencea Lacroixa kao novo pojačanje, potvrđeno je iz londonskog kluba.

Lacroix je s “Plavcima” potpisao ugovor koji važi do ljeta 2032. godine, a na “Stamford Bridge” stiže iz “Crystal Palacea” u transferu vrijednom šezdeset miliona eura, prenosi Sky Sport.

- OGLAS -

„Presretan sam što sam postao dio ovako velikog kluba. Svi znaju historiju ‘Chelseaja’ i njegov pobjednički mentalitet, tako da sam izuzetno ponosan zbog ovog trenutka. Nakon razgovora s menadžerom shvatio sam da dijelimo iste ambicije i ciljeve. Želimo pobjeđivati, imamo kvalitet da se borimo za najveće trofeje i jedva čekam da dam svoj doprinos ekipi“, rekao je Lacroix.

- OGLAS -

Dvadesetpetogodišnji Francuz igra na poziciji centralnog beka, a prošle sezone u dresu “Crystal Palacea” odigrao je 55 utakmica te postigao tri gola uz tri asistencije.

Lacroix je ove godine nastupio na tri utakmice Svjetskog prvenstva, a profesionalnu karijeru započeo je u “Sochauxu”, nakon čega je prešao u njemački “Wolfsburg”.

“Chelsea” će novu sezonu engleske Premier lige otvoriti 24. augusta, kada će u gostima igrati protiv “Fulhama”.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA