13.8 C
20.09.2024

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u finalu Evropskog prvenstva košarke u kolicima

Finalnu utakmicu naši reprezentativci igraju protiv izuzetno jake ekipe Švicarske od koje su poraženi u grupnoj fazi takmičenja.

Sinoć su naši reprezentativci u izuzetno dramatičnoj polufinalnoj utakmici protiv nacionalne selekcije Latvije, savladavši ih rezultatom 74:72, izborili finale koje je na rasporedu danas, 3. 8. 2024. godine, u 16:45 sati, u Areni Hotela Hills na Ilidži.

Odličnim ulaskom u utakmicu, naša ekipa je u prvoj četvrtini stekla prednost od šesnaest poena razlike koja se do poluvremena istopila na tri poena. U nastavku utakmice se igralo koš za koš te smo izuzetno disciplinovanom igrom i uloženim naporima svih igrača na terenu došli do zaslužene pobjede.

Ulaskom u finale, reprezentacija Bosne i Hercegovine je ponovo obezbijedila povratak u A-diviziju, među deset najboljih reprezentacija Evrope, nakon što je iz iste izbačena zbog nedostatka finansijskih sredstava za odlazak na takmičenje u elitnom rangu.

Ovim putem čestitamo igračima, kao i Stručnom štabu na ovom velikom uspjehu te smo sigurni da će učiniti sve da ostvare dobar rezultat i u finalu.