Maturanti iz Italije i Njemačke zarazili se koronavirusom na Pagu

- Advertisement -

Prema njihovim navodima, dvije 18-godišnjakinje vratile su se s maturalnog putovanja pozitivne na koronavirus. Svi iz razreda koji su išli na putovanje sad se moraju testirati na Covid-19, javlja Jutarnji list.

‘Završno putovanje koje je trebalo označiti kraj adolescencije i početak odrasle dobi, posljednje ljeto zabave nakon srednje škole prije odlaska na fakultet ili traženja posla, završava na neočekivan i ne pretjerano poučan način’, piše talijanski medij.

- OGLAS -

Dvije djevojke zajedno su s drugim vršnjacima, 24 iz Veneta i 13 iz Padove, išle na izlet u organizaciji agencije iz Brescie koja je napravila aranžman putovanja na otok Pag. Planirane su bile disko večeri, festivali i sudjelovanje u raznim vrstama zabavnih događanja. Apartmani su bili predviđeni za spavanje za dvije do sedam osoba.

- OGLAS -

Tinejdžeri, stari između 18 i 19 godina, 25. srpnja napustili su Italiju autobusom, a kad su stigli u Hrvatsku odvezli su se trajektom do otoka ”na kojem su ih iščekivale beskrajne zabave”, piše Corriere della Sera.

Vratili su se 1. kolovoza i tad se jedna od dvije 18-godišnjakinje počela loše osjećati. Temperatura joj je porasla pa se posavjetovala s liječnikom koji joj je radi sigurnosti odlučio napraviti test na koronavirus. Bio je pozitivan. Njezina prijateljica je također imala pozitivan test, ali nema simptoma.

Sad njihove lokalne zdravstvene ustanove pokušavaju prikupiti sve s kojima su bile u kontaktu. A svi mladi s izleta nalaze se u kućnoj izolaciji.

Zdravstveni centri u Padovi zabilježili su još dodatnih sedam slučajeva zaraze kod ljudi koji su se vratili iz Hrvatske – svi oni pozitivni su na virus, ali nisu povezani sa spomenutim maturalcem. 

- OGLAS -

Domenico Scibetta, voditelj jednog zavoda za javno zdravstvo u Padovi, izjavio je da su dvije stvari utjecale na epizode poput ove: ”Ponašanje i razlika u razini epidemije između zemalja”.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA