U izraelskim napadima na Pojas Gaze poginulo još 16 Palestinaca, od kojih devetero djece

- Advertisement -

Još 16 osoba, uključujući devetero djece i tri žene, poginulo je u napadima Izraela na Pojas Gaze, čime je broj poginulih porastao na 103.

Izraelska vojska i dalje nastavlja sa napadima na područje Gaze.

- OGLAS -

Ministarstvo zdravstva Palestine saopćilo je da je u posljednjim izraelskim napadima na to područje poginulo 16 Palestinaca, čime je ukupan broj poginulih povećan na 103.

- OGLAS -

Među 103 poginulih u Gazi je i 27 djece i 11 žena, a broj ranjenih u izraelskim napadima je povećan na 580.

U saopćenju se navodi da izraelske snage od 10. maja izvode napade na Gazu i da raste broj žrtava.

Zbog izraelskih zračnih napada stanovnici Gaze prvi dan muslimanskog praznika Ramazanskog bajrama provode u kućama, dok su ulice puste.

Palestinske grupe otpora su izraelskoj policiji dale rok da se do 18 sati desetog maja povuče iz kvarta Sheikh Jarraha i kompleksa Al-Akse u okupiranom Istočnom Al-Qudsu (Istočni Jerusalem).

- OGLAS -

Izraelske snage se nisu povukle u zadanom roku, nakon čega je uslijedio sukob i žestoki napadi izraelskih snaga na Gazu, javlja Anadolija.

 

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA