Prva i najbitnija stvar na koju trebate obratiti pažnju pri kupnji novog Androida njegova je cijena. Premda svi imamo odokativnu ideju što tražimo, najvažnije je krenuti od bitnog pitanja – koliko smo spremni platiti. Telefoni se upravo zato generalno trpaju u tri kategorije – budžetne (do 1800 kuna), srednju klasu (od 1800 do 5000 kuna) i visoku klasu (od 5000 na više). Premda ne postoji zakonski definirana granica gdje jedna klasa počinje, a druga završava, najčešće se sve svodi na omjer onog dobivenog u usporedbi sa investiranim.
Također, makar to puno ljudi poriče, cijena uređaja uvijek je proporcionalna sa količinom i kvalitetom stvari koje dobijete – pitanje je, koliko vam tih stvari zapravo treba?
Veličina ekrana – sve zavisi od osobe do osobe
Veličine ekrana na smartfonima uvijek se izravno povezuju sa kvalitetom i luksuzom samog uređaja, no činjenica je da ta pravila u pravom životu jednostavno ne funkciniraju. Ako kupujete smartfon, prvo dobro pogledaje veličinu vaše ruke i onda bacite pogled na uređaj koji ste htjeli kupiti. Osim ako vam masivni zaslon nije apsolutni presedan pri kupnji sljedećeg uređaja, vjerujte nam – bit ćete sretniji ako uzmete nešto što ćete lakše držati u ruci.
Opcije: Razmislite o tome šta kupujete
Pametni telefoni su otišli prilično daleko od svojih ranih korijena kada smo ih koristili samo za pozive i poruke. Hrpe uređaja danas dolaze sa digitalnim olovkama, čvršćom građom, pojačanom biometrijom i silnom hrpom značajki koje vam možda nisu bitne. Kad kupujete Android (ili bilo koji smartfon), pročitajte što sve radi i donesite zaključak prema tome što ćete realno od njega tražiti. Šanse su da ćete uz ovakvo razmišljanje vjerojatno uspjeti i uštediti ne kupovanjem skupog smartfona kojeg ćete na kraju koristiti samo za Facebook i WhatsApp.