15 C
Sarajevo
13.09.2025

Joe Biden preuzeo svoje ovlasti, ali zasad ostaje u bolnici

Joe Biden nastavio je obnašati svoje predsjedničke dužnosti u petak oko 17:35 sati po srednjoevropskom vremenu nakon kratkog prebacivanja ovlasti tokom anestezije na potpredsjednicu Kamalu Harris, prvu ženu u historiji SAD koja je imala predsjedničke ovlasti.

Američki predsjednik, koji je podvrgnut “rutinskoj” kolonoskopiji, razgovarao je s Kamalom Heris i šefom osoblja oko 11:35 sati.

– Bio je dobro raspoložen i ponovo je preuzeo svoju dužnost u to vrijeme – tvitala je glasnogovornica Bijele kuće Džen Psaki (Jen Psaki).

- OGLAS -

Ona je precizirala da Bajden za sada ostaje u bolnici “Walter Reed”, blizu Vašingtona, gdje nastavlja rutinske preglede.

Detalje o zdravstvenom stanju predsjednika, koji u subotu ima 79. rođendan, bit će objavljene kasnije tokom dana.

- Advertisement -

Bajden, koji ne puši i ne konzumira alkohol, vakcinisan je protiv Covida i trećom dozom krajem septembra .

Bajden je 78-godišnjak postao najstariji američki predsjednik u historiji. Iako se još špekulira hoće li se ponovo kandidirati 2024., on govori da očekuje i drugi mandat.

- OGLAS -

Pročitajte još

NAJNOVIJEFACE.BA